Katalog zboží

Rozdíly ve značení sad povlečení

Je mnoho druhů povlečení, každé je jinak značené, že se v tom nevyznáte? Po přečtení tohoto článku budete vědět, jak se povlečení značí a jak se povlečení popisuje na internetu.

Povlečení se balí do plastových fólií, kde se přikládá kartónová etiketa s důležitými informacemi o výrobci povlečení, rozměrech povlečení, množství a o dalších vlastnostech povlečení. Na každé etiketě je také fotka povlečení, ke kterému je etiketa přiložena. Každý výrobce povlečení používá jiné grafické pojetí etikety, každý výrobce upřednostňuje jiné informace.

Řekněme si něco o značení rozměrů povlečení a o značení zabaleného množství jednotlivých dílů povlečení. Nejdůležitější rozměrovou informací je rozměr povlečení přikrývky. Používá se mnoho rozměrů přikrývek, pro které se musí vyrábět i povlečení. Pořadí jednotlivých délek v označení nehraje roli, takže povlečení o rozměrech 140x200cm je totožné s povlečením o rozměrech 200x140cm. Polštáře mají standardní rozměr 90x70cm. Všechny sady povlečení obsahují povlečení polštáře o rozměrech 90x70cm. Proto se často na etiketách rozměr povlečení polštáře neuvádí. S označením rozměru je často spojeno i označení množství jednotlivých prvků povlečení. Standardní, nejprodávanější sada povlečení je složena z jedné přikrývky a jednoho polštáře. Značí se jako 1+1. Někteří výrobci balí povlečení i po dvou kusech, to znamená že v jedné sadě nalezneme dvě povlečení přikrývky a dvě povlečení polštáře. Povlečení pro manželská dvojlůžka zase obsahují jednu velikou přikrývku a dva polštáře a značí se 1+2. Můžeme tedy říci, že takovéto značení znamená počet přikrývek + počet polštářů. Když zkombinujeme označení rozměru a označení množství dostaneme vzorec označení na většině povlečení, který vypadá třeba takto: 1+1 140x200cm nebo 1+2 240x200cm.

Popisy povlečení na seriózních internetových obchodech se řídí výše uvedeným vzorcem. Doporučujeme Vám přes internet nakupovat povlečení v sadách 2+2, protože takovéto sady jsou levnější, než dvě sady 1+1.

Na fotkách používaných na etiketách a na internetu naleznete vždy vyfocenou soupravu povlečení 1+1 140x200cm. Toto povlečení je buď z hladké bavlny, nebo saténu, ale používá se k prezentaci všech materiálů.

 

www.BAVLNA.cz - náš partner pro prodej povlečení

Oblíbená detska trickanaleznete u nás za akční ceny.